PilotaViu

Dilluns, 15.12.2014 22:30h Participa

A Mà Pilota ens ha facilitat a tots els mitjans la següent nota de premsa:


Dolent Fluix Bo Molt bo Fabulós (1 vot)
carregant Carregant


   

Logo d'A Mà Pilota
© A Mà Pilota
Etiquetes
a ma pilota
A Mà Pilota vol manifestar al voltant de la informació que apareix als mitjans de comunicació sobre la possible creació d’una entitat o comitè per part de la Federació de Pilota Valenciana que integre al món professional que:
 
En primer lloc, volem destacar que la nostra postura sempre és i serà a favor de qualsevol proposta que vaja encaminada cap a la millora de la situació del jugador professional de pilota valenciana. De fet, el nostre projecte des del moment que va nàixer, sempre ha anat enfocat cap a eixe propòsit i així continuarem fent-ho.
 
Des de fa algunes setmanes ens varen arribar notícies que la Federació estava intentant aglutinar totes les ajudes públiques que rep la pilota a nivell professional a través d’una entitat o comitè. A priori, la idea no ens pareix descabellada però hi havia que detallar-la per vore alguns aspectes:
 
1er. Quins són els motius que porten a la Federació a prendre esta decisió. Ve motivada pel compliment d’objectius estatutaris? Ve motivada per motius mercantilistes i aliens a la Federació?
 
2ón. Per què no s’ha contat amb totes les entitats que a dia d’avui gestionen aquest esport?
 
3er. Com a conseqüència de la pèrdua per part de ValNet de la seua situació privilegiada en el món de la Pilota i des de la creació de la nostra entitat, ValNet ha entorpit la nostra activitat amb la finalitat de eliminar-nos i continuar sent l’únic gestor del nostre esport. Recordem que fins a la creació de A Mà Pilota, era només ValNet qui monopolitzava els trinquets, jugadors, partides i subvencions i mai s’havia preocupat del raspall fins a la nostra aparició en este món de la pilota.
 
4t. Aquesta intervenció directa en el món de la pilota per part dels estaments públics a qui beneficia? A interessos generals o a interessos particulars?
 
Desprès de moltes sol·licituds de reunions amb la federació de pilota i els seus membres per a que ens informaren d’aquest procés, la setmana passada el president de la federació ens va convocar a una reunió per dir-nos que ja estava tot en marxa, el projecte estava definit i adjudicat a Val-Net i que ja no podíem fer cap suggeriment. A dia d’avui podem afirmar que en cap cas és un projecte integrador, no s’ha buscat el consens de la major part dels estaments implicats.
 
A més, amb el plantejament inicial proposat per la federació, la gestió de la pilota valenciana a nivell professional i la gestió dels fons públics es deixaria només en mans d’una empresa. D’aquesta forma li se donaria tot el poder de gestió a una sola, concretament Valnet. En cap moment, s’ha contemplat la possibilitat de sumar esforços entre totes les parts implicades que configuren el panorama professional actual.
 
Amb la nostra entitat en cap moment ha intentat la Federació sentar-se a parlar per vore quina era una possible eixida a aquest assumpte i que fora beneficiosa per a totes les parts. Més bé al contrari, hem sigut nosaltres qui hem estat cridant als representants federatius per a que ens donaren notícies d’un pas que podia ser interessant per a tots.
 
Una vegada més, a l’igual que va passar amb el campionat individual d’enguany, es veu la poca sensibilitat i la capacitat d’arribar a acords per a temes tan importants com aquest per part de la Federació de Pilota Valenciana. Ja sabem les conseqüències d’aquest estil que ha iniciat la federació i A Mà Pilota, una vegada més, volem dir ben alt i clar que la nostra idea és integradora, volem arribar a acords amb totes les parts implicades tal i com ho hem afirmat des de l’inici.

A Mà Pilota

Lectures 5222 lectures   comentari Cap comentari   Enviar article Envia
 • Technorati
 • Delicious
 • Facebook
 • Twitter
 • Google
Comentaris


No hi ha cap comentari
Comenta

El comentari s'ha enviat correctament

  Previsualitza

La direcció de PilotaViu es reserva la no publicació d'aquells comentaris que pel seu contingut no respectin les normes bàsiques d'educació, civisme i diàleg.
Signi amb el seu nom i no suplanti identitats. La IP dels usuaris queda registrada.

Xarxes

Opinions

publicitat


COMPETICIONS

En joc

Finalitzades

ràdio

publicitat


Clubs

publicitat


Vídeos

publicitat


ENTITATS

amb la pilota

Mancomunitats

publicitat


FACEBOOK

Mitjans col·laboradors

TWITER

publicitat


Universitats

amb la pilota

Centres educatius

publicitat


Entrevista

publicitat


Fotografies

 • Ana es proclama campiona individual per segona vegada

 • Presentacio Puchol II vs Timbo

  Presentacio Puchol II vs Timbo

 • Mario i Brisca es proclamen campions de la Copa de raspall

 • Finals de 1a de llargues i de palma a Poble Nou de Benitatxell

 • Jornada de Pilota Grossa al Genovés

 • Va De Dona 2018

 • Moltó es proclama campió individual per tercera vegada

 • Waldo juga la seua última partida com a professional a Piles

 • Homenatge al Moro a Quatretonda

 • Segona semifinal del XX Trofeu Gregori Maians d'Oliva

 • Homenatge a Waldo i final del XX Trofeu Gregori Maians

 • Presentació de PilotaViu en la Casa Cantonera d'Algemesí

 • Va De Dona 2018

 • Puchol II conquereix el seu segon títol individual. Fotografies de Juan Rodrigo Legua

 • Finals Lliga 2 i Lliga Promeses Caixa Popular a la Pobla de Vallbona

 • Final del Circuit La Bolata de llargues entre Benidorm i El Campello

 • Pere Roc II, Jesús i Carlos guanyen la Lliga Bankia d'Escala i Corda

 • II Memorial Luis Ferrando, protagonitzat pels Moros i Cristians de Castelló de la Ribera

 • Primera semifinal del XX Trofeu Gregori Maians d'Oliva

 • IV Trofeu Mestres El Puig

publicitat


COL·LABORADORS

publicitat


Institucions

amb la pilota

Editorial

El futur de PilotaViu, en mans dels lectors

Des del 9 d'octubre de 2014 l'equip de PilotaViu hem treballat ininterrompudament per donar visibilitat al nostre esport. Amb l’objectiu d’arribar al màxim públic possible, hem informat sense restriccions, des de tots els àmbits, tractant la pilota amb la normalitat que correspon a un esport “normal”. Llegir més

Butlletí

Subscriu-te

Correu electrònic
     
avís legal
En compliment de la Llei de Serveis de la Societat de la Informació i de Comerç Electrònic i de la Llei Orgànica de Protecció de Dades us informem que si no desitgeu continuar rebent el nostre butlletí informatiu, us podeu donar de baixa de la nostra base de dades a través d'aquest formulari.

WHATSAPP - TELEGRAM

Amb la col·laboració de:

Publicitat