PilotaViu

Dilluns, 9.7.2018 17:00h

La Pobla de Vallbona s'emporta el títol del II Campionat de Frare


Dolent Fluix Bo Molt bo Fabulós (1 vot)
carregant Carregant


   

Pasqual i Boni van guanyar en la 1a categoria
© FPV




Etiquetes
Diputacio de Castello, Frare, II Campionat Frare, Traiguera, Xert
PilotaViu / FPV / Xert.

El CPV Racó de la Pilota de la Pobla de Vallbona amb Pasqual i Boni es coronava com a campió de la màxima categoria masculina del II Autonòmic de Frare - Diputació de Castelló al trinquet amb frare de Traiguera, en derrotar en la gran final al Club Pilotari Castelló A amb Peluco i Pedro, pel resultat de 21 per 13.

Els dos equips accedien a la final després d'una intensa fase de grups en la qual es produïa un triple empat a 9 punts entre estes dos formacions i la del CPV Alcàntera-Càrcer integrada per Àlvaro de Faura, Moro d’’Alcàntera i José Daniel. El tanteig individual entre els tres equips deixava fora de la final als d'Alcàntera que havien guanyat 15 per 13 als campions finals en la fase de grups. Esta també havia comptat amb la participació del CPV Benicarló A, amb Ivan i Senar, i el Atzeneta del Maestrat-Club Pilotari Castelló, amb Miguel i Pablo de Borriol que únicament va poder amb l'esquerra per la lesió que arrossega al braç dret.

Pel que fa a la segona categoria, després d’una intensa fase de grups, uns igualats quarts de final i unes emocionants semifinals, la final de la categoria enfrontava al CPV Onda A (Carlos Costa i Diego) front al Vistabella A (Ricardo i Ximo), un duel que s'acabava emportant el conjunt d'Onda pel resultat de 15 per 3.
 

Pedro colpeja una pilota en la final. Foto: FPV

En tercera categoria, l'equip victoriosos era el CPV Socarrades Campanar (Xisco i Contre), en superar pel resultat de 15 per 6 al Vistabella B (Diego i Gasque), en el trinquet amb frare de Traiguera.

Per últim, en la categoria de Veterans, el Borriol A amb José Manuel i Salva ha repetit el títol de la passada edició, en superar pel resultat de 15 per 10 al CPV Onda E amb Pedro López i José Luis. En finalitzar esta final es realitzava un sentit homenatge a la figura de Delfín Querol, un dels jugadors de frare més reconeguts de la comarca que als seus 90 anys encara rememora algunes de les grans partides que ha disputat.

El quadre de campions ha sigut el següent:
• Primera Categoria Masculina: CPV Racó de la Pilota de la Pobla de Vallbona (Pascual i Boni)
• Primera Categoria Femenina: Victòria del CPV Rafelbunyol i Paula del CPV Tavernes Blanques
• Segona Categoria Masculina: CPV Onda A (Diego López i Carlos Costa)
• Segona Categoria Femenina: Carmen del Club Pilotari Castelló
• Tercera Categoria: CPV Socarrades Campanar (Xisco i Contre)
• Veterans: CPV Borriol A (José Manuel i Salva)
• Categoria Recreativa: Club Pilotari Castelló D (Xavier i Lluís)
• Juvenil: Guillem del CPV Meliana
• Cadet: Diego del CPV Almassora
• Infantil: Jordi Dura del CPV Massamagrell
• Aleví: Club Pilotari Castelló (Manel i Ferran)
• Benjamí: CPV Meliana A (Vicent i Pedro)

Va presidir l'entrega de trofeus l'alcalde de Traiguera, Javier Ferrer, qui va estar acompanyat pel president de la Federació de Pilota Valenciana, José Daniel Sanjuan; per l’alcalde de l’Ajuntament de Xert, José Rosendo Segarra; pel vicepresident de la Federació de Pilota Valenciana, Pedro López, i per Noemí Torrijos, presidenta del Club Pilotari Castelló.
 


 

Lectures 285 lectures   comentari Cap comentari   Enviar article Envia
  • Technorati
  • Delicious
  • Facebook
  • Twitter
  • Google




Comentaris


No hi ha cap comentari




Comenta

El comentari s'ha enviat correctament

  Previsualitza

La direcció de PilotaViu es reserva la no publicació d'aquells comentaris que pel seu contingut no respectin les normes bàsiques d'educació, civisme i diàleg.
Signi amb el seu nom i no suplanti identitats. La IP dels usuaris queda registrada.

Xarxes

Agenda

  • 18.07.2018 17:00h
    Raspall / Castelló de Rugat
    1ª Partida: Semifinal Individual Sub 23 
    Ximo contra Ivan 
    2ª Partida: Semifinal Trofeu Bollo 
    Moltó i Néstor contra Pablo i Brisca 
  • 18.07.2018 17:00h
    Raspall i Escala i Corda / Guadassuar
    1ª Partida: 
    Marrahí i Roberto contra Badenes i Josep 
    2ª Partida: 
    Pere Roc II i Carlos contra Pablo Sella i Hèctor 

WHATSAPP - TELEGRAM

publicitat


COMPETICIONS

En joc

Finalitzades

Butlletí

Subscriu-te

Correu electrònic
     
avís legal
En compliment de la Llei de Serveis de la Societat de la Informació i de Comerç Electrònic i de la Llei Orgànica de Protecció de Dades us informem que si no desitgeu continuar rebent el nostre butlletí informatiu, us podeu donar de baixa de la nostra base de dades a través d'aquest formulari.

ràdio

publicitat


Enquesta

Clubs

publicitat


Vídeos

publicitat


ENTITATS

amb la pilota

Mancomunitats

FACEBOOK

Trinquets

publicitat


Mitjans col·laboradors

TWITER

publicitat


Universitats

amb la pilota

Centres educatius

publicitat


Opinions

publicitat


Entrevista

Moro: «De la meua carrera en la pilota em quede amb els amics que he trobat»

Moro Pilotari i monitor dels joves talents de la pilota

Moro: «De la meua carrera en la pilota em quede amb els amics que he trobat»

Fotografies

  • Presentació de PilotaViu en la Casa Cantonera d'Algemesí

  • Presentacio Puchol II vs Timbo

    Presentacio Puchol II vs Timbo

  • IV Trofeu Mestres El Puig

  • Finals Lliga 2 i Lliga Promeses Caixa Popular a la Pobla de Vallbona

  • Mario i Brisca es proclamen campions de la Copa de raspall

  • Va De Dona 2018

  • Finals de 1a de llargues i de palma a Poble Nou de Benitatxell

  • Pere Roc II, Jesús i Carlos guanyen la Lliga Bankia d'Escala i Corda

  • Va De Dona 2018

  • Homenatge al Moro a Quatretonda

  • Waldo juga la seua última partida com a professional a Piles

  • Jornada de Pilota Grossa al Genovés

publicitat


COL·LABORADORS

publicitat


Institucions

amb la pilota

Amb el suport de:

Publicitat