PilotaViu

Dissabte, 7.7.2018 11:45h Ratlles

À Punt retransmetrà en directe la final de la Lliga de Llargues


Dolent Fluix Bo Molt bo Fabulós (1 vot)
carregant Carregant


   

Tots els finalistes durant la presentació al Poble Nou
© FPV




Etiquetes
A Punt, Benidorm, El Campello, Lligues llargues i palma 2018, Orba, Poble Nou
PilotaViu / FPV / El Poble Nou de Benitatxell.

El Saló Multifuncional del Poble Nou de Benitatxell va acollir la presentació dels finalistes de la XXXIV Lliga a Llargues i la XXVI Lliga a Palma, ambdues incloses dins del Trofeu Diputació d’Alacant.

Una vegada més, el carrer Major d'esta localitat de la Marina Alta acull unes finals de rellevància, com van ser ja, per exemple, les finals de la Copa Generalitat a la modalitat de perxa de l'any 2017.

Després d'una intensa lliga s'arriba al moment decisiu i més bonic de la temporada, les jornades de finals. Josep Femenia, alcalde del Poble Nou, va destacar la pilota valenciana com una senya d'identitat durant l’acte de presentació de les finals. “Per moltes premures que ha passat el nostre esport, hem estat ahí, la qual cosa diu molt com a poble i com a esportistes. No sols ens teniu aquest cap de setmana, sinó sempre que vullgau a Poble Nou teniu les portes obertes”, els va dir als presents.

Per la seua part, Vicent Molines, responsable del comité de ratlles de la FPV va agrair a l'Ajuntament i al Club de Pilota local que porte temps treballant de valent.  També va destacar el fet que À Punt emeta en directe la final de primera de llargues. “És un fet històric”, va remarcar.

En la mateixa línia, el president de la FPV, José Daniel Sanjuán, va fer un resum de les activitats més destacades per a les ratlles durant els últims mesos, destacant la unió dels que practiquen esta modalitat. “Des de la Federació hem posat en funcionament una escola de traure, tenim un campionat d'equips de primera que va consolidant-se i continuem sent un referent en llargues en les competicions internacionals.”.

Per últim, el coordinador de Pilota de la Generalitat, Sebastià Giner, va voler ressaltar que la semifinal prèvia a la classificació per disputar la final havia marcat una fita destacada: “la partida entre Murla i Benidorm va sobrepassar el rècord de durada -4 hores 10 minuts-, demostrant el nivell de competitivitat". També va posar en valor el paper de la Diputació d’Alacant, per mantindre el joc de ratlles a les comarques del sud, i va explicar la ferma aposta de la nova televisió valenciana per la pilota, amb retransmissions de partides de diferents àmbits i un programa amb reportatges a partir del mes de setembre.

Programació de finals:

Dissabte 7 de juliol: 
11.00 hores: Final Juvenil: CPV Agost - CPV Parcent, 
16.00 hores: Final 3a palma: CPV Altea - CPV Sella, 
18.00 hores: Final 3a llargues:  CPV Murla B - CPV Poble Nou

Diumenge 8 de juliol: 
9.30 hores: Final 2a palma: CPV Calp A- CPV Tibi 
11.30 hores: Final 1a llargues: CPV Benidorm - CPV El Campello (À Punt-directe) 
16.00 hores: Final 1a palma: CPV Benidorm - CPV Orba
18.00 hores: Final 2a llargues: CPV Sant Vicent - CPV Mutxamel.


Lectures 495 lectures   comentari Cap comentari   Enviar article Envia
  • Technorati
  • Delicious
  • Facebook
  • Twitter
  • Google




Comentaris


No hi ha cap comentari




Comenta

El comentari s'ha enviat correctament

  Previsualitza

La direcció de PilotaViu es reserva la no publicació d'aquells comentaris que pel seu contingut no respectin les normes bàsiques d'educació, civisme i diàleg.
Signi amb el seu nom i no suplanti identitats. La IP dels usuaris queda registrada.

Xarxes

Editorial

El futur de PilotaViu, en mans dels lectors

Des del 9 d'octubre de 2014 l'equip de PilotaViu hem treballat ininterrompudament per donar visibilitat al nostre esport. Amb l’objectiu d’arribar al màxim públic possible, hem informat sense restriccions, des de tots els àmbits, tractant la pilota amb la normalitat que correspon a un esport “normal”. Llegir més

Agenda

  • 22.09.2018 17:00h
    Escala i corda / Guadassuar
    1ª partida: 
    Juvenils
    1ª partida única: 
    Santi Silla i Fèlix contra De la Vega i Nacho 
  • 22.09.2018 17:00h
    Raspall / La Llosa de Ranes
    1ª Partida:
    Dani I Jaume II contra Vicent G. i Pinet II 
    2ª Partida: Final I Trofeu Plazavill
    Moltó i Tonet IV contra Punxa, Sanchis i Raül 

  • 22.09.2018 17:00h
    Raspall / Bellreguard
    1ª Partida: 
    Ximo i Ricardet II contra Chaveli II i Ibiza 
    2ª Partida: 
    Montaner i Seve contra Badenes i Roberto 
  • 22.09.2018 17:00h
    Escala i Corda / Pedreguer
    1ª Partida:
    Àlex Petrer i Natxo Castalla contra Raül Ondara i Carlos Faura 
    2ª Partida: 
    Puchol II i Hèctor contra Giner, Tomàs II i Monrabal II 

WHATSAPP - TELEGRAM

publicitat


COMPETICIONS

En joc

Finalitzades

Butlletí

Subscriu-te

Correu electrònic
     
avís legal
En compliment de la Llei de Serveis de la Societat de la Informació i de Comerç Electrònic i de la Llei Orgànica de Protecció de Dades us informem que si no desitgeu continuar rebent el nostre butlletí informatiu, us podeu donar de baixa de la nostra base de dades a través d'aquest formulari.

ràdio

publicitat


Enquesta

Qui guanyarà el XXXII Campionat Individual Bankia de Raspall?


18%



5%



1%



2%



11%



7%



2%



3%



24%



8%



1%



9%



2%



2%



1%



4%




Vots 136 vots


Clubs

publicitat


Vídeos

publicitat


ENTITATS

amb la pilota

Mancomunitats

FACEBOOK

Trinquets

publicitat


Mitjans col·laboradors

TWITER

publicitat


Universitats

amb la pilota

Centres educatius

publicitat


Opinions

publicitat


Entrevista

Fotografies

  • IV Trofeu Mestres El Puig

  • De la Vega i Carlos guanyen el Trofeu Diputació de València de Frontó

  • Jornada de Pilota Grossa al Genovés

  • Primera semifinal del XX Trofeu Gregori Maians d'Oliva

  • II Memorial Luis Ferrando, protagonitzat pels Moros i Cristians de Castelló de la Ribera

  • VI Torneig de Màdel de Castelló de la Ribera

  • Finals de 1a de llargues i de palma a Poble Nou de Benitatxell

  • Waldo juga la seua última partida com a professional a Piles

  • Pere Roc II, Jesús i Carlos guanyen la Lliga Bankia d'Escala i Corda

  • Mario i Brisca es proclamen campions de la Copa de raspall

  • Ana es proclama campiona individual per segona vegada

  • Finals Lliga 2 i Lliga Promeses Caixa Popular a la Pobla de Vallbona

  • Homenatge a Waldo i final del XX Trofeu Gregori Maians

  • Presentacio Puchol II vs Timbo

    Presentacio Puchol II vs Timbo

  • Va De Dona 2018

  • Va De Dona 2018

  • Presentació de PilotaViu en la Casa Cantonera d'Algemesí

  • Segona semifinal del XX Trofeu Gregori Maians d'Oliva

  • Homenatge al Moro a Quatretonda

publicitat


COL·LABORADORS

publicitat


Institucions

amb la pilota

Amb el suport de:

Publicitat