PilotaViu

Dijous, 1.3.2018 18:30h Escala i Corda

El campió de la XIII Lliga juvenil d'escala i corda es decideix a Sueca


Dolent Fluix Bo Molt bo Fabulós (1 vot)
carregant Carregant


   

Sueca coneixerà el nou campió de la Lliga de tecnificació
© FPV




Etiquetes
Alcasser, Montcada, Pedreguer, Petrer, Sueca
PilotaViu / Sueca.

Els equips de Montcada i Pedreguer seran els que lluitaran pel títol de la XIII Lliga juvenil d'escala i corda el pròxim divendres 2 de març al trinquet "Eusebio" de Sueca.

Les semifinals van deixar dues partides molt disputades amb alternatives i amb sorpreses. El trinquet de Sueca va ser l’escenari de les de les eliminatòries per aconseguir un lloc en la final, dos partides amb la presència de joves promeses que segueixen amb el seu procés d'aprenentatge i que van fer gaudir als aficionats que es van acostar al trinquet de la Ribera, per a seguir les evolucions dels quatre equips que jugaven esta fase de la competició. Petrer va perdre en una partida molt igualada davant l’equip de Montcada per 45 - 60, en una semifinal on els tres jugadors de l'Horta Nord van ser superiors als seus rivals.

La segona semifinal va ser molt emocionant i la es va acabar imposant 60 per 55 l'equip de Pedreguer, que va estar millor en els últims jocs de la partida, en una eliminatòria on van destacar Hilari i Héctor.

La programació de les partides de la fase final de la XIII Lliga juvenil d’escala i corda és la següent:

- 16.45 hores. Final per la tercera plaça.
Petrer (Yago Verdú CPV Castalla, Natxo Martínez CPV Castalla i Adrian Codina CPV Algímia) contra Alcàsser (Carlos CPV Marquesat, Hilari Vázquez CPV Beniparrell i Abel Rodríguez CPV Dénia)

- 18 hores. Final absoluta.
Montcada (Mario Casades CPV Riba-roja, Edu Gasent CPV Llíria i Guillem Palau CPV Sueca) contra Pedreguer (Héctor Miguel CPV Sueca, Raúl Ruiz CPV Benimagrell i Josep Sarrió CPV Sueca-Xúquer)
 

 

Lectures 434 lectures   comentari Cap comentari   Enviar article Envia
  • Technorati
  • Delicious
  • Facebook
  • Twitter
  • Google




Comentaris


No hi ha cap comentari




Comenta

El comentari s'ha enviat correctament

  Previsualitza

La direcció de PilotaViu es reserva la no publicació d'aquells comentaris que pel seu contingut no respectin les normes bàsiques d'educació, civisme i diàleg.
Signi amb el seu nom i no suplanti identitats. La IP dels usuaris queda registrada.

Xarxes

Agenda

  • 23.06.2018 16:30h
    Escala i corda / Pelayo
    1ª Partida: 
    Juvenils 
    2ª Partida: Copa Diputació
    Soro III i Salva contra Francès i Raül
  • 23.06.2018 17:00h
    Raspall / La Llosa de Ranes
    1ª Partida:
    Dani i Guillem contra Ivan i Jorge
    2ª Partida: 
    Montaner i Sanchis contra Pablo i Tonet IV

  • 23.06.2018 17:00h
    Raspall / Bellreguard
    1ª Partida: 
    Pau i Gabi contra Vercher i Lorja
    2ª Partida: 
    Moncho i Roberto contra Punxa i Canari
  • 23.06.2018 17:00h
    Escala i Corda / Pedreguer
    1ª Partida:
    Juvenils
    2ª Partida: 
    Fageca i Fèlix contra Ferrer, Santi i Monrabal II 

WHATSAPP - TELEGRAM

publicitat


COMPETICIONS

En joc

Finalitzades

Butlletí

Subscriu-te

Correu electrònic
     
avís legal
En compliment de la Llei de Serveis de la Societat de la Informació i de Comerç Electrònic i de la Llei Orgànica de Protecció de Dades us informem que si no desitgeu continuar rebent el nostre butlletí informatiu, us podeu donar de baixa de la nostra base de dades a través d'aquest formulari.

ràdio

publicitat


Clubs

publicitat


Vídeos

publicitat


ENTITATS

amb la pilota

Mancomunitats

FACEBOOK

Trinquets

publicitat


Mitjans col·laboradors

TWITER

publicitat


Universitats

amb la pilota

Centres educatius

publicitat


Opinions

publicitat


Entrevista

Moro: «De la meua carrera en la pilota em quede amb els amics que he trobat»

Moro Pilotari i monitor dels joves talents de la pilota

Moro: «De la meua carrera en la pilota em quede amb els amics que he trobat»

Fotografies

  • Presentacio Puchol II vs Timbo

    Presentacio Puchol II vs Timbo

  • Waldo juga la seua última partida com a professional a Piles

  • Va De Dona 2018

  • Finals Lliga 2 i Lliga Promeses Caixa Popular a la Pobla de Vallbona

  • IV Trofeu Mestres El Puig

  • Homenatge al Moro a Quatretonda

  • Va De Dona 2018

  • Pere Roc II, Jesús i Carlos guanyen la Lliga Bankia d'Escala i Corda

  • Jornada de Pilota Grossa al Genovés

  • Presentació de PilotaViu en la Casa Cantonera d'Algemesí

publicitat


COL·LABORADORS

publicitat


Institucions

amb la pilota

Amb el suport de:

Publicitat